Knowledgebase
بخش ثبت سفارش و پشتیبانی > بخش ثبت سفارش و پشتیبانی > Knowledgebase

Search help:


قوانین خرید کالا و پرداخت ارزی

راه حل شما با ثبت سفارش در سایت و سایر شبکه های تحت مدیریت چین شیپ تایید میکنید که تمام قوانین را پذیرفته اید.


سلب مسئولیت :

" چین شیپ " به غیر از کالا هایی که خود به فروش میرساند در مورد خرید هایی که فقط عملیات پرداخت بجای مشتری و مراحل بعدی پیگیری تا زمان ارسال و دریافت مشتری را به عهده خواهدداشت. مسئولیتی در قبال محتویات مرسولات به عهده ندارد. مراجع رسمی و قانونی مانند پست و گمرک کشور ایران صلاحیت تحویل کالا به دریافت کننده را تعیین خواهند کرد.


بعد از اعلام واریزی شما سفارش در اولین فرصت پرداخت خواهد شد. اما بسته به فروشگاه و همچنین موجود بودن اجناس در انبار فروشگاه یا خیر زمان ارسال متغیر خواهد بود. معمولا تا 10 روز.
بعد از ارسال سفارش برای ارسال های مستقیم به ایران معمولا 3 تا 10 روز زمان لازم هست که اطلاعات کد رهگیری در سایت رهگیری پستی نمایش داده شود.
اطلاعات کامل در مورد کالا و نوع ارسال و زمان ارسال در سایت فروشگاه باید توسط خریدار چک شود، در صورت کمتر یا بیشتر بودن زمان مانند حالاتی مثل تعطیلات یا پیشفروش بودن کالا که باعث تغییرات زمانی شود چین شیپ مسئولیتی نخواهد داشت.
سفارش شما به شیوه مد نظر ما برآورد هزینه خواهد شد که شکل ثابتی داشته و در مجموع پایین ترین نرخ را برای شما خواهد داشت. اما در هر صورت قیمت محاسبه شده با قیمت دلار در بازار کشور حتما تفاوت خواهد داشت که این یک امر عادی محسوب میشود.
در خرید از سایت هایی که ارسال به ایران دارند هزینه های از قبیل قیمت ارز + حواله + اکسچینج + بانکی + پرداخت + کارمزد های خرید و پیگیری و گاها در بعضی سایت ها هزینه های پرداخت کارمزد درگاه سایت مورد نظر و.. وجود خواهد داشت. بنابر این هیچ خریدی صرفا با ضرب قیمت کالا در قیمت اسکناس محاسبه نخواهد شد.

بعد از پرداخت هزینه توسط شما تا قبل از ثبت سفارش امکان پس گرفتن کامل وجه ریالی وجود دارد. در صورت پرداخت و اعلام درخواست کنسلی در صورتی که فروشگاه مربوطه در صفحه خرید کالا گزینه کنسلی داشته باشد و درخواست ما برای کنسلی پذیرفته شود ، بعد از برگشت مبلغ به حساب های ما مبلغ ریالی پرداخت شده به ما با کسر کارمزد های پرداخت شده در صورت وجود و کسر کارمزد پرداخت چین شیپ معادل 3 درصد مبلغ و مینیمم 10000 تومان تسویه خواهد شد.
این شرایط فقط تا قبل از ارسال فروشندگان وجود داشته و بعد از ارسال کالا توسط فروشندگان به دلیل شرایط بسیار پیچیده خرید های خارجی تحت هیچ شرایطی امکان کنسلی یا برگشت کالا وجود نخواهد داشت.

نکته . تمام مبالغ برگشتی از سمت فروشندگان آمریکایی آمازون آمریکا در هر نوع شرایطی دقیقا مطابق مبلغ [ ریالی ] دریافتی از خریدار با او تسویه حساب خواهد شد بدون کسر کارمزد.
در مورد سایر فروشگاه ها : در تمام حالات ، در صورت کنسلی سفارش از سمت فروشنده یا برگشت ارزی بر اساس مشکلات پیش آمده مانند ارسال ناقص کالا یا حاصل شکایت یا پیگیری بابت مشکلات کالاهای دریافت شده یا نشده ، مبالغ برگشتی هر زمان بعد از وارد شدن به حساب های ارزی ما به هر مقداری بصورت صافی با کسر کارمزد ها در صورت وجود در اختیار خریدار بصورت ارز خواهد بود و امکان استفاده برای خرید های دیگر خواهد داشت. در این مدت نوسانات قیمت ارز تفاوتی در ارزش ارز برگشتی ایجاد نخواهد کرد. این امتیاز برای کاربران وجود دارد که حتی با افزایش ارزش ارز ، مبلغی بابت تفاوت پرداخت نکنند. و می‌توانند مطابق صافی ارزی خود اقدام به خرید کنند. یا درخواست تسویه حساب ریالی داشته باشند که در این صورت بر اساس مقدار صافی ارز ، معادل ریالی منطبق بر ارزش روز ارز اسکناس در بازار کشور با خریدار تسویه حساب خواهد شد. این تسویه حساب در هر دو حالت افزایش یا کاهش ارزش ارز مطابق نوسانات بازار خواهد بود.
خریداران باید تا ۱ هفته از زمان اعلام واریز ارز به حساب های ما تصمیم خود را اطلاع دهند. در غیر اینصورت بعد از ۱ هفته به قیمت روز اسکناس مبلغ ریالی بسته شده و خریدار در هر زمانی می‌تواند برای دریافت ریال خود اقدام نماید. افزایش یا کاهش ارزش ارز بعد از این مدت تغییری در مبلغ ریالی بسته شده خریدار نخواهد داشت.


زمان دریافت کالا بر اساس زمان بندی موجود در سایت فروشگاه مورد نظر متفاوت بوده و به هیچ عنوان تحت اختیار ما نیست که سفارش زود و یا دیر دریافت شود. اما در هر صورت ما پیگیر خواهیم بود .

در صورت ارسال مستقیم از خارج به ادرس خریدار در ایران از زمان ورود بسته به کشور بسته به آدرس سفارش دهنده از 1 تا 6 روز زمان میبرد تا پست بسته را تحویل دهد. ( مگر اینکه پست داخل دلیلی برای تاخیر داشته باشد )
در خرید هایی که مستقیم به ایران و ادرس خریدار از خارج پست میشوند هزینه ترخیص پستی داخلی به عهده خریدار بوده و جزو هزینه محاسبه شده ما نیست که باید به مامور پست پرداخت شود. معمولا 10 تا 20 هزار تومان .
همینطور اگر بسته وارد شده به کشور مشمول عوارض و هزنیه های گمرکی شود که بستگی به نظر گمرک دارد ، و هرگونه پیگیری لازم باید از سمت خریدار انجام شود و چین شیپ مسئول آن نخواهد بود.

لطفا در زمان انتخاب محصول به دقت به اقلام موجود همراه کالا توجه کنید. برای مثال در بعضی موارد mp3 پلیر ها دارای هدفون نیستند. و گاهی تبلت ها شارژر همراه ندارند و ..


هزینه اعلام شده ما تنها تا 3 ساعت اعتبار دارند در صورت گذشت مدت زیادی از استعلام قیمت قبل از ثبت سفارش مجدد قیمت روز را استعلام نمایید.

بیان این اطلاعات به معنی عدم مسئولیت ما در صورت رعایت نکردن موارد عنوان شده بوده و ثبت سفارش توسط شما به معنی پذیرش تمام این قوانین خواهد بود.
چین شیپ مجاز هست که بنا به صلاح دید این متن را در هر زمانی ویرایش ، کم و یا اضافه کند. و خریدار موظف میباشد که قبل از هر ثبت سفارشی در بخش های ثبت سفارش چین شیپ ، قوانین را بررسی کرده و از تغییرات احتمالی مطلع باشد.

قرارداد:
هر سفارش که توسط مشتری صورت پذیرد و پرداخت صورت گیرد شامل تمامی موارد
قرارداد زیر خواهد گردید.
1 – کالا در صورت خرید از سایت های دارای ارسال به ایران یا ارسال مستقیم از خارج به ادرس خریدار در ایران بنابر هماهنگی قبلی بعد از خرید توسط سایت "چین شیپ" به آدرس اعلامی توسط مشتری ارسال میگردد . مدت خرید از زمان سفارش کالا تا رساندن به دست مشتری حدود 20 الی 30 روز تخمین زده میشود ( اما محدوده زمانی دریافت در صفحه جنس مورد نظر توسط فروشنده درج شده است ) که این مدت زمان بستگی به زمانیکه فروشنده کالا را ارسال میکند و همچنین بسته به سرعت عمل اداره پست دارد و نیز گاها تعطیلات رسمی ایرانی و یا میلادی طول مدت سفارش را افزایش میدهد. مدت زمان یاد شده تضمینی نبوده و از آنجائیکه کالا با پست ارسال میگردد کلیه مسئولیتهای ارسال نیز با شرکت پست میباشد و " چین شیپ " در نحوه و مدت زمان ارسال بعد از تحویل به پست مسئولیتی را به عهده نخواهد داشت.2 – کلیه پرداخت های مشتریان توسط " چین شیپ "ضمانت میگردند.3 – " چین شیپ " مختار است بنا به صلاحدید از انجام سفارشاتی که احتمال ایجاد مشکل دارند امتناع نماید و .در صورت کنسل شدن وجه دریافتی به مشتری عودت داده میشود.4 – در مورد کالاهایی که بصورت مستقیم از خارج برای خریدار در ایران ارسال میشوند از آنجا که هر کالائی احتمال تعلق گرفتن هزینه گمرک را به همراه دارد چنانچه خیلی مبلغ آن برای متقاضی مهم باشد میتواند قیمت دقیق آن را از هر واحد گمرک داخل کشور سوال نماید. در غیر اینصورت در صورت تعلق گرفتن هزینه گمرک به هر میزان در زمان تحویل که بر مبنای ارزشگذاری ارزیاب صورت میگیرد " چین شیپ " مسئول نخواهد بود. معمولا گمرک نسبت به کالاهای کوچک و محدود خیلی سختگیر نیست. هر مشتری در طول سال از معافیت های خاص گمرکی برخوردار هست که میتواند در صورت واجد شرایط بودن از آن استفاده کند تا نیاز به پرداخت هزینه ای نباشد.


5 –در صورت یکه کالا از خارج باید به ادرس خریدار در ایران پست شود ، آدرس پستی ارسال شده توسط مشتری برای ثبت در فروشگاه مورد نظر باید دقیق باشد. عواقب خلاف این عمل به هر شکل و میزان به عهده مشتری خواهد بود.


6 – در مورد بسته هایی که از خارج بصورت مستقیم به ادرس خریدار در ایران پست میشوند اداره پست بر اساس قوانین تعرفه های جدید مبالغی ممکن است در حدود 20 تا 30 هزار تومان بابت هر بسته تحویلی به گیرنده اخذ نماید که این مبلغ بستگی به قوانین روز اداره پست دارد که ممکن است بر حسب تصمیمات خود شرکت پست تغییر کند. لذا مبلغ دریافتی سایت جهت خرید کالای مورد نظر تنها تا زمان ورود به داخل کشور اعتبار داشته و تمام هزینه های داخلی دیگر در صورت وجود بر عهده مشتری خواهد بود.


7 – " چین شیپ " مسئولیتی در قبال آسیبهای احتمالی بسته هایی که که از خارج به ادرس خریدار در ایران پست میشوند و همینطور آسیب های احتمالی در مورد بسته هایی که بصورت واسطه ای خرید شده و از سمت خریدار به ادرس های خارجی ما پست میشوند تا زمان دریافت در ادرس های ما نخواهد داشت.


8 - " چین شیپ " از پذیرفتن سفارشات خلاف قوانین کشور و ممنوعه معذور میباشد. در صورتی که خریدار با علم بر خلاف قوانین بودن کالا اقدام به مخفی نمودن موضوع و استعلام و ثبت سفارش نماید و چین شیپ با توجه به عدم تشخیص و یا چندگانه بودن کاربرد محصول مورد نظر متوجه موضوع نشود در صورت بروز هرگونه مشکل بعدی خریدار بصرورت کامل در برابر چین شیپ و قانون مسئول بوده و باید پاسخگوی تمام زیان های وارده به مجموعه چیشن شیپ نیز باشد. در صورتی که در هر مرحله ای از مسیر ، چین شیپ تشخیص دهد که خلاف قوانین بودن کالا توسط خریدار مخفی شده، مختار است از تحویل کالا خودکاری کرده و خریدار هیچگونه حقی بابت درخواست برگشت هزینه ها نخواهد داشت و مسئول زیان های وارده احتمالی به چین شیپ نیز خواهد بود. بنابر این خریدار باید در زمان استعلام، ماهیت کالا و کابرد های آن را نیز بصورت شفاف همراه لینک کالا ارسال نماید.


9 – در صورت ارسال کالا از خارج به ادرس خریدار در ایران و وجود کد رهگیری برای خرید مورد نظر بعد از پست کالا به آدرس مشتری در ایران , فروشنده کد رهگیری را اعلام میکند که ما آنرا به مشتری ارائه میدهیم و این کد در واقع رسید سرویس ارائه شده توسط " چین شیپ " میباشد. زمان ارائه این کد متغیر خواهد بود و بستگی به زمان ارسال کالا توسط فروشنده دارد. بعد از دریافت کالا توسط مشتری, مشتری موظف است تحویل کالا را به سایت" چین شیپ " اطلاع دهد . در غیر اینصورت :

شماره پیگیری به معنی رسید تحویل به مشتری میباشد و چنانچه سایت پست تایید کند که مرسوله به مشتری تحویل داده شده است پروسه خرید مشتری تمام شده محسوب میشود.


10 - چنانچه مرسوله به هر علتی از طرف مراجع قانونی تصمیم گیرنده به گیرنده مرسوله تحویل داده نشد امکان بازپرداخت وجه میسر نیست و سایت هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.


11- چنانچه به هر دلیلی مرسوله مشتری نرسد و یا معیوب باشد ( به غیر از مشکلات مربوط به پست و گمرک و آسیب های ناشی از انتقال پستی بسته ) سایت " چین شیپ" وظیفه خود میداند که جهت بازپس گیری وجه پرداختی و یا هماهنگی جهت عودت کالا عمل نماید و چنانچه موفق به دریافت کل مبلغ و یا بخشی از آن شد کارمزد ها و هزینه ها کسر شده و باقی مبلغ سفارش به مشتری بازپرداخت خواهد شد. به این شکل که بعد از بازگشت وجه به هر مقدار به حساب های ما معادل قیمت روز دلار آمریکا در بازار آزاد به خریدار پرداخت خواهد شد و یا کالای دیگری با توجه به اعلام خریدار خریداری خواهد شد. ( در صورت خرید مجدد با استفاده از دلار برگشتی هزینه انتقال بانک از مبلغ مذکور کسر خواهد شد ).


12 – سایت " چین شیپ " صرفا پرداخت کننده به جای مشتری میباشد. ما نمیتوانیم در مورد کیفیت و یا نحوه ارسال کالا نظارتی داشته باشیم. ما صرفا میتوانیم به مشتری مشاوره دهیم. از ابتدا تا انتهای سفارش مشتری ما صرفا نقش واسطه خواهیم داشت و شخص سفارش دهنده صاحب کالای نهایی و فروشگاه و فروشند ارائه کننده جنس مسئول فروش و ارسال جنس خواهد بود. ما پیگیری های بعدی را جزو تعهد خودمان میبینیم ولی تصمیماتی که مربوط به قوانین پستی و گمرکی میباشد کاملا از دست ما خارج خواهد بود ولی تا حد توان راهنمایی خواهیم کرد.

-------------------------------------------


خرید حتما باید با کد رهگیری انجام شود. خرید با گزینه ارسالی فروشنده : Seller's Shipping Method یا هر روش دیگری که بدون کد رهگیری باشد تحت هیچ شرایطی توسط چین شیپ قابل پیگیری نخواهد بود. پس لطفا در ابتدا با پرداخت هزینه بیشتر درخواست خرید با کد رهگیری داشته باشید تا بعدا درگیر مشکلات نشوید. در مورد خرید های واسطه ای نیز اولویت اول خرید با کد رهگیری میباشد. در صورت یکه تنها شیوه ارسال موجود بدون کد رهگیری باشد باید تمام مدت اعلامی توسط فروشنده برای دریافت کالا در واسط صبر شود. و بعد از آن با فروشگاه مربوطه مکاتبه خواهد شد. ارسال های بدون کد رهگیری به دلیل نداشتن مدرک تحویل همیشه دارای دردسر بوده چون راهی برای اثبات رسید یا عدم رسید آن وجود ندارد. بنابر این در نظر داشتن این موضوع بسیار مهم میباشد.


نکته : در صورت درخواست خریدار بر خرید کالا با گزینه مورد نظر باید حتما بیمه برای بسته نیز در صورت وجود در صفحه ثبت سفارش همراه با سفارش پرداخت شود. ، امکان ایجاد شکایت برای کالای ارسال شده بدون کد رهگیری وجود نخواهد داشت.
برای بسته های ارسالی بصورت مستقیم از خارج به ادرس خریدار در ایران زیر 40 روز از آخرین آپدیت کد رهگیری امکان پیگیری نخواهد بود. مگر اینکه کد رهگیری بطور کامل مشکل داشته باشد. ( اطلاعات ثبت نشده باشند یا .. )


خریداران باید صبر و حوصله برای خرید های خارجی داشته باشند. و اگر در هر جای کار مشکلی به وجود آید ما مسئول پیگیری طبق قوانین هستیم و مسئول زمان از دست رفته نیستیم. زمان ها طبق قوانین کاری سایت های مورد نظر می باشد و اگر نیاز به زمان بیشتر توسط ما بود اعلام خواهد شد.


تعطیلات مشکلات بسیار زیادی را در روند ارسال کالاها ایجاد میکنن. بنا بر این خریداران باید همیشه این نکته را مد نظر داشته باشند که پست های معمولی هیچ زمان مشخص نداشته و صرفا اینکه اگر در تمام خرید های قبل در زمان 15 روز کالای خود را دریافت کرده اند ملاک دریافت کالاهای بعدی 15 روز نخواهد بود و امکان کاهش و افزایش زمان همیشه وجود دارد حتی اگر 2 یا چند بسته در یک زمان و از یکجا و در یک ساعت ارسال شده باشند. و هنگام برخورد به تعطیلات بیشتر.


تایم ریفاند مبالغ ریالی به حساب کاربران بین 1 تا 6 روز کاری متغیر می باشد. هرچند سعی ما همیشه در انجام سریعتر امور بوده و هست و خواهد بود.

اگر نیاز به دریافت سریع کالا و سر وقت دارید باید این موضوع را در ابتدا به چین شیپ اطلاع داده و در صورت امکان با پرداخت هزینه های بالاتر درخواست ارسال سریعتر را ثبت نمایید. در صورت ثبت سفارش بصورت نرمال نباید بعد از گذشت مدتی درخواست دریافت سریعتر ارسال کنید !


سعی ما برای براورده کردن نیازهای خریدارن است اما با توجه به شرایط خاص کشور و قوانین سختگیرانه بعضی سایت ها و شیوه های مورد استفاده برای انجام خرید ( که ما همیشه بهترین ها را انتخاب میکنیم هرچند با قیمت کمی بیشتر برای کاهش ریسک و جلوگیری از زیان های پولی و زمانی و.. کاربران) امکان وقوع کنسلی بدور از انتظار نیست هرچند با درصد بسیار کم. بنا بر این توجه و قبول این نکته بسیار مهم می باشد.


انجام تمام امور توسط ما کاملا صادقانه و بدون ریا بوده و هیچ گونه فعالیت سودجویانه در پس پرده فعالیت ما وجود ندارد. در تمام موارد امکان اثبات ادعا وجود داشته و تا جای ممکن مدارک لازم برای خریدارانی که خرید آنها دچار مشکل شده ارسال خواهد شد. اما در موارد خاص که امکان ارائه مدارک به خریداران وجود نداشته باشد مطمئنا بنا به دلیل دیگری غیر از عدم وجود مدرک بوده و چه بسا ثبت فعالیت ما در ستاد ساماندهی کسب کار های اینترنتی زیر نظر وزارت صنعت و معدن و همچنین وزارت ارشاد نشانگر این ادعاست. و در زمان لازم امکان ارائه مدارک به مراجع ذیربط همیشه فراهم می باشد.

با توجه به گستره کاری بالای چین شیپ و فعال بودن در چندین کشور و متفاوت بودن شرایط و قوانین کاری در هر کشوری و روند انتقال از هر کشوری به ایران توجه به این نکته بسیار مهم است که هم شیوه ها و هم هزینه ها و هم امکانات و شرایط در هر کشوری متفاوت است . مثلا چین دارای تعطیلات بهاره بلند مدت و ترکیه دارای تعطیلات عید های بلند مدت میباشند . عدم امکان کالای باتری دار از بسیاری کشور ها به ایران هم وجود دارد و همینطور ممنوع بودن ارسال باتری به تنهایی که فقط از مسیر های خاص امکان ارسال باتری وجود دارد که با توجه به سخت تر شدن شرایط زمان ها متغیر و هزینه ها نیز بیشتر خواهند بود. و صرفا اینکه قبلا در یک زمان یک کالای خریداری شده از آمازون آمریکا در 20 روز به شما تحویل داده شده و باید یک کالای خریداری شده از آمازون هند هم در 20 روز به شما تحویل داده شود کاملا غیر ممکن است. لطفا از تصورات دوری کرده و هر سوالی که در سایت برای آن پاسخی وجود ندارد بپرسید.

*** چنانچه مواردی در آینده لازم بر اضافه شدن در قوانین سایت در هر زمان باشد افزوده خواهد شد و ثبت سفارش خرید توسط خریدار در سایت بدین معنی است که تمام موارد ذکر شده را مطالعه کرده و شرایط سایت را پذیرفته است. ***


در خرید های واسطه ای هزینه های اعلامی بر اساس قیمت تمام شده با توجه به اطلاعات داده شده میباشد. یعنی اگر برای کالایی قیمت 10 دلار. وزن 1 پوند و حجم 1 پوند محاسبه شود ، اگر بسته دریافت شده شما دارای ماکزیمم همین مقادیر باشد ، شما هیچ هزینه جدیدی برای دریافت آن بسته پرداخت نخواهید کرد.
اگر فروشنده بعد از پرداخت اطلاع دهید که هزینه ارسال اشتباه زده شده و رایگان نیست و 10 دلار است. یا بعد از دریافت بسته مشخص شود که وزن بسته 10 کیلو و حجم بسته 15 کیلو است ، چین شیپ مسئول این مسائل نبوده و تمام هزینه ها بر عهده خریدار خواهد بود. خریدار موظف است که در ابتدا با فروشندگان مکاتبه کرده و قیمت دقیق و وزن دقیق و ابعاد دقیق را دریافت و جهت بررسی به چین شیپ اعلام نماید یا در صورتی که امکان مکاتبه ندارد میتواند از چین شیپ درخواست همکاری داشته باشد که مسلما دارای هزینه جدا خواهد بود . و چین شیپ هم عینا پاسخ فروشنده را به خریدار منتقل خواهد کرد. در صورت کمکاری از سمت خریدار ، چین شیپ مسئول اتفاقات و هزینه های بعدی نخواهد بود.


نکته مهم : تمام کالاهای خریداری شده بصورت واسطه ای بعد از دریافت در هر مرحله به مرحله بعد منتقل خواهند شد. در هیچ نقطه ای بسته ها و کالاهای دریافتی از سمت فروشنده ها بررسی و چک نخواهند شد تا زمان رسید به ایران
برای ما رسید بسته از سمت فروشنده ملاک حرکت بسته بوده و اینکه از کالایی 10 مورد خریداری شده اما فروشنده 9 مورد ارسال کرده یا آبی خریداری شده اما قرمز ارسال شده تماما از حیطه مسئولیت های ما خارج هست. ما به عنوان رابط پرداخت و منتقل کننده مسئول دریافت بسته شما از سمت فروشنده و تحویل در ایران هستیم.
با توجه به قراردادی بودن فعالیت ما با شرکت های واسط درخواست هرگونه کاری غیر از موارد مورد تفاهم بدون پرداخت هزینه جانبی غیر ممکن است.
اگر نیاز دارید بسته شما بعد از دریافت باز شده و از کالاهای داخل بسته عکس گرفته شده و برای شما ارسال شود که از صحت رسید کالاها مطمئن شوید باید از قبل این مورد را اطلاع داده تا در محاسبه هزینه برای شما اعمال شود. با توجه به اینکه در هر کشوری و انباری امکان خاص برای انجام هر کاری وجود ندارد در بسیاری از موارد مجبوریم بسته ها را ابتدا به مکان های دیگر انتقال داده ، عکس تهیه کرده و مجدد برای حامل ارسال کنیم. بنابراین گرفتن چند عکس از کالا صرفا چند عکس نیست و هزینه جانبی هم خواهد داشت. بابت هزینه دریافتی از هر بسته 3 عدد عکس ارسال خواهد شد. در صورت درخواست به گرفتن عکس از زوایه خاصی یا از بخش خاصی باید بصورت تصویری نمونه آن مورد را برای چین شیپ ارسال نمایید. در صورت عدم انجام این کار ، دریافت تصاویر از هر زاویه یا بخش های کالا به منزله پایان سرویس خواهد بود.
توجه به این نکته هم لازم هست که ما ابزار های تخصصی برای بررسی جزیی کالاها را نداریم. و همینطور هرگز چیزی تحت عنوان باز کردن پلمپ یک کالا مثلا باز کردن پلاستیک لباس و چک کردن اینکه دچار آسیب نباشد برای ما قابل قبول و انجام نیست.
در خرید های واسطه ای پایه وزن محاسبه شده 200 گرم میباشد یعنی اگر برای شما 2 کالا سفارش داده شود و وزن 200 گرم محاسبه اعمال شود. اما بعد از دریافت بسته در ایران متوجه شویم که فروشنده 1 مورد را ارسال نکرده، هیچ هزینه ای از بابت حمل و کارمزد های واسط ها و چین شیپ قابل استرداد نخواهد بود. اما موضوع پیگیری خواهد شد از سمت فروشنده و فروشگاه طبق قوانین جاری فروشنده و فروشگاه مربوطه برای برگشت مبلغ کالای ارسال نشده.
همانطور که حتما مطلع هستید در خرید های واسطه ای کالاها نه به ایران بلکه به کشور های خارجی دیگر ارسال شده و مجدد روند انتقال به ایران انجام خواهد شد و این پروسه زمان بر بوده و از نظر بسیاری از فروشندگان و فروشگاه ها هم رسید کالا به مقصد به عنوان شروع تایم گارانتی در نظر گرفته میشود. مثلا تایم علی اکسپرس 15 روز بعد از رسید کالا هست. در صورتی که معمولا تایم بیشتری برای رسید به ایران طی میشود. پس عملا حقی به عنوان استفاده از خدمات گارانتی وجود نخواهد داشت. هرچند که ما با توجه به تجربه حتما از طرق مختلف اقدام به اعمال فشار خواهیم نمود اما نتیجه نهایی از مسئولیت ما خارج بوده و تابع قوانین فروشنده یا فروشگاه مربوطه است.
در صورتی که بعد از سفارش، کالا در ادرس خارجی ما تحویل داده نشود و فروشنده یا فروشگاه جزو موارد معتبر باشند مانند علی اکسپرس و آمازون ، نگرانی از بابت پیگیری و دریافت هزینه وجود نخواهد داشت. اما بعد از رسید بسته به هر صورت و شامل هرموردی به ایران منتقل خواهد شد و ما مسئول موارد موجود در بسته ها نیستیم.
شما در صورتی که نگرانی از بابت این موضوع دارید باید حتما در هنگام محاسبه هزینه درخواست خود را برای دریافت تصویر از کالاهای دریافت شده در کشو رواسط به ما ارسال کنید. .
تبصره : کالاهای نو که توسط خود آمازون آمریکا Amazon.com فروخته میشوند از این قائده جدا بوده و در صورتی که کالای مورد نظر کاربر دریافت نشود مبلغ ریالی پرداختی کاربر تماما برگشت داده خواهد شد.

دقت کنید که خطاهای فروشگاه ها یا فروشندگان به ندرت دیده شده اما هر خطا امکان بروز خسارت هایی را دارد که ما تنها به عنوان واسط پرداخت شما نباید پاسخگوی خطاهای فروشندگان یا عدم درخواست شما برای چک کردن بسته ها باشیم. ما برای شما خرید میکنیم. برای شما به واسط ها و حامل ها هزینه پرداخت میکنیم. یعنی اگر شرایط موجود برای هر فردی وجود داشته باشد و مسائل این چنینی به وجود آید ، در آن صورت نیز خود خریدار مسئول خسارات خواهد بود. و اینکه چون ما به جای خریدار پرداخت ها را انجام داده ایم پس باید خسارات ناشی از اشتباهات فروشندگان یا کمکاری خریدار را پرداخت کنیم درست نیست. ! ما مسئول خدمات و تعهدات خود هستیم. گارانتی پرداخت و پیگیری و بیمه کردن مرسولات در مسیر بعد از ارسال از سمت واسط های ما.
-----------------------

وزن حجمی چیست ؟
در خرید های واسطه ای یعنی زمانی که کالا در کشوری خرید شده و بعد روال حمل به ایران توسط ما انجام میشود توجه به این نکته ضروری است که در حالت ارسال مستقیم به ایران برای مثال
کالا از سایت داخلی چین مثل
taobao.com
خرید شده . در چین دریافت شده و توسط همکاران ما به ادرس خریدار در ایران پست خواهد شد
ارسال با پست معمولی و تا وزن 2 کیلو در حالت پیشفرض و در حالت دوم با پست
EMS
برای وزن های بالاتر تا 20 کیلو خواهد بود
در پست معمولی چین محاسبه حجم وجود ندارد. اما محدودیت ابعاد وجود دارد
در پست EMS هم محدودیت ابعاد وجود دارد.
با توجه به این موضوع دقت به این نکته مهم هست که خرید از تمام کشور های دیگر دنیا و ارسال ها بر اساس وزن و وزن حجمی خواهد بود و صرفا ارسال مستقیم به ایران از چین با پست معمولی شامل این موضوع نیست
و در مورد ارسال ها از آمریکا به دلیل وجود تخفیفات پستی، صرفا تا ابعاد خاصی وزن حجمی وجود نداشته اما با عبور اندازه بسته از ابعاد خاص ، وزن حجمی محاسبه خواهد شد
در صورت حمل کالا از داخل آمریکا به واسط نهایی این تخفیف لحاظ خواهد شد
در صورت ارسال کالایی از هر جای دنیا به آمریکا برای شروع روند انتقال به ایران و عبور از هر چند کشور، در طی تمام مسیر وزن حجمی محاسبه خواهد شد و صرفا از آمریکا به واسط نهایی امکان لحاظ تخفیف حجم خواهد بود
وزن حجمی عبارت است از
ضرب سه ضلع بزرگ بسته دریافتی از سمت فروشنده
تقسیم بر 5000

مثال
وزن یک بسته 1 کیلو مباید و ابعاد آن
30*30*30
پس= 27000/5000 = 5.4
چون نتیجه وزن حجمی 5.4 بوده و از وزن بسته بیشتر میباشد در قوانین پستی این مقدار به عنوان وزن مبنا قرار گرفته و هزینه پست بر اساس این مقدار محاسبه خواهد شد
یعنی 5.4 کیلو گرم
اگر وزن بسته 6 کیلوگرم بوده
و ون حجمی 5.4 کیلوگرم باشد
وزن بسته 6 کیلو گرم محاسبه خواهد شد
مقدار بیشتر مبنای محاسبه خواهد بود

نکته مهم . این مقادیر بر اساس بسته دریافتی از سمت فروشنده در اولین واسط ما محاسبه شده و ارتباطی به ابعاد بسته بندی ارسال داخلی ایران ندارد ! ممکن است که فروشنده یک کالای 10*10*10 را در یک جعبه 20*20*20 ارسال کند. در واسط اول جعبه به همانصورت به واسط توزیع ارسال خواهد شد بدون تغییر و جلوگیری از خسارات احتمالی. اگر کالا در شکل غیر استانداردی مثلا پلاستیک پستی در واسط دریافت شود معمولا بسته بندی کارتنی خواهد شد. در هر واسطی با توجه به کیفیت پست ها و استاندارد های موجود امکان ایجاد تغییرات وجود خواهد داشت. و بعد از دریافت بسته در واسط توزیع تشخیص داده شود که بسته بندی باید تغییر کند. کوچک یا بزرگ بودن بسته بندی ها هیچ گونه منفعتی برای ما نداشته و تمام هزینه ها عینا به حامل ها پرداخت میشود. پس اینکه جعبه کالای شما بزرگ باشد یا کوچک چیزی نیست که ما بر اساس منفعت خود تغییر دهیم. تمام تلاش ما برای کاستن از هزینه ها و کمتر شدن هزینه برای خریدار نهایی است اما شرط اول سالم تحویل دادن کالا به خریدار است.
ما در انتخاب نوع و ابعاد بسته ارسالی فروشنده ها کنترلی نداشه و صرفا انتقال دهنده به ایران هستیم.

××××
تمام حساب های ریالی به نام ٫ ابراهیم عبدلی ٫ بوده و هرگونه واریزی به حساب دیگران مسئولیتی متوجه چین شیپ نخواهد کرد.
×××
با تشکر
 
این مقاله به شما کمک کرد? بله / خیر
اطلاعات مقاله
شناسه مقاله: 1
شاخه: قوانین
امتیاز (آرا): امتیاز مقاله 3.9/5.0 (7)

 
« برگشت

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid